wtorek, 18 listopada 2014

Między kulturami

"Między światami" Marzena Filipczak

To jedna z tych książek, które są rajem dla moich oczu i paliwem dla mojego mózgu. Uwielbiam przemierzać z autorami nieznane mi kraje. Uwielbiam podróże na papierze poza komercyjnymi szlakami.

Zazwyczaj na takie książki trafia się przez przypadek. A przynajmniej ja tak trafiam. Nie mają zbyt wielkiej reklamy, ani też stosunkowo dużego nakładu egzemplarzy. Jedno co łączy te książki to fakt, że powstają z pasji jaką są podróże.

Autorka zwiedziła podczas swojej podróży kilka krajów. Dla mnie nieco orientalnych np. Kirgistan, ale i też takich, w których właśnie w tym roku byłam - Gruzja. Wrażenie powrotu do własnych wakacji nie odstępowało mnie na krok przy opisach tego państwa. Ale poza wspomnianymi krajami opisana jest również podróż przez Iran czy też Turkmenistan. Wbrew mojemu przekonaniu, że przecież to niebezpieczne rejony, autorka zapewnia, że żyje się tam normalnie.

Chłonęłam opowieść całą sobą. A przepiękne zdjęcia zamieszczone w książce uzupełniały moje wyobrażenia o przebytej drodze. Bardzo szybko upłynął mi czas przy tej książce. Nawet nie zauważyłam, kiedy się skończyła i wciąż mam ochotę na więcej. Na szczęście nie jest to jedyna książka tej autorki.

Bardzo polecam.


Moja ocena : 5.5/6
"Między światami" Marzena Filipczak
ISBN 978-83-63960-02-5
Wydawnictwo Poradnia K.
str.332

1 komentarz:

Komentarze są zawsze mile widziane:)