O blogu

Ten blog zaczęłam prowadzić pod koniec marca 2010 roku.
Pierwszy powód był prozaiczny - miałam wtedy dużo wolnego czasu i postanowiłam zająć się czymś sensownym.
Szperając po internecie natknęłam się na Wasze blogi i tak stwierdziłam, że chciałabym mieć swój własny kącik w tym wirtualnym świecie.
Drugim powodem była moja chęć uporządkowania przeczytanych książek, a takie prowadzenie bloga pozwala na to wyśmienicie.
Trzecim powodem było założenie profilu, by móc komentować Wasze blogi, już nie Anonimowo.

Książki, które tutaj się pojawiają w większości pochodzą ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach, częściowo z moich własnych zbiorów, po części z różnych konkursów, a czasami są to książki do tzw. " recenzji".

Nie czytam na akord, więc częstotliwość wpisów może być różna. Czasem częściej, czasem rzadziej w zależności od tego, co dzieje się w moim życiu prywatnym.

Nie uważam się za recenzentkę i tak też nie traktuję swoich wypowiedzi.
Nie mam wykształcenia w tym kierunku, moje teksty nie zawsze porywają, czasem bywam zmęczona, a czasem nie mam nic więcej do napisania na temat danej książki.

Ot jestem zwykłą czytelniczką, która czasem się czymś zachwyci, a czasem nie i chcę się tym podzielić.
Choć uważam, że nie ma złych książek, gdyż każda z nich powstaje w umyśle autora/ki  i każdy autor/ka czuje się na pewno związany/a emocjonalnie ze swoim dziełem - to są książki, które bardziej do mnie trafiają, a są też takie, które mi się nie podobają.

Moje oceny są czysto subiektywne, więc jeśli mnie się coś spodobało, nie oznacza to, że i Wam koniecznie przypadnie dana książka do gustu :) Nikt nigdy nie będzie guru książkowym.

Miło mi będzie, jeżeli po przeczytaniu posta podzielicie się ze mną wrażeniami, ale też nie oczekuję od każdego, że zawsze po sobie ślad zostawi, bo czasem i ja odwiedzam Wasze blogi i nie zawsze mam cokolwiek do dodania na temat książki, którą komentujecie.

Czasem nie znam wcale autora czy też autorki , nie interesuje mnie ta tematyka, albo też  zwyczajnie nie mam nic do powiedzenia na ten temat.

Zapraszam zatem w me skromne progi  i życzę owocnego czytania.
Aneta :)

Równocześnie informuję, że komentarze podlegają moderacji. Ma to na celu usunięcie spamu, a także reklam księgarni i innych przedsiębiorstw przemycanych pod niewinnymi nickami użytkowników.


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails