wtorek, 9 września 2014

Podróże nie z tej bajki

"Szalone wyprawy trzech żywiołów.Pojechane podróże" praca zbiorowa pod redakcją Marka Tomalika

Zdarzają się czasem takie ciekawe perełki jak ta. Opisy fascynujących podróży po kilku kontynentach opowiedziane przez ludzi, którzy potrafią przelać swoją pasję na papier.

okładka książki Pojechane podróże

Cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce. Różnorodność przedstawionych w niej historii podróży powala. I właściwie poza jedną opowieścią, którą bym z tej książki całkiem wyrzuciła, całość mi się podobała.

O osobach, które zdecydowały się opisać relacje ze swoich podróży w większości nie wiem nic. Właściwie znałam tylko jedno nazwisko. Na dodatek była to opowieść, która mnie jedynie rozczarowała. Warto więc chyba postawić na nieznane szerszej publiczności nazwiska.

Są tu historie pieszych wędrówek. Są też podróże ciężarówką, jak też i traktorem. A także podróż lotnicza. Są tu i zimne lodowce, jak też i gorące klimaty. Wspaniały przekrój miejsc, które być może warto byłoby odwiedzić.

Dodatkową wisienką na torcie jest załączona do książki płyta DVD z filmami z 4 podróży. Obejrzałam dopiero jeden z nich, ale także podoba mi się ujęcie tematu. Podziwiam takich podróżników i ich zapał.

Myślę, że książka na pewno się spodoba. Warta przeczytania nie tylko przez miłośników podróży. Na pewno sięgnę po drugą część wydaną pod tym samym tytułem. Polecam.


Moja ocena : 5.5/6
"Szalone wyprawy trzech żywiołów.Pojechane podróże" praca zbiorowa pod redakcją Marka Tomalika
ISBN 978-83-7642-020-2
Wydawnictwo Pascal
str. 317

1 komentarz:

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails