wtorek, 29 listopada 2016

Męskie rozmowy

"Czasem czuły, czasem barbarzyńca " Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski

Książka o tym jak być mężczyzną w obecnych czasach. M.in. co jest uważane za męskie przez kobiety i w jaki sposób mężczyźni starają się, albo też i nie, temu sprostać.

okładka książki Czasem czuły czasem barbarzyńca

Współautor książki Tomasz Masłowski zawodowo zajmuje się psychologią. Jego rozmówca Tomasz Kwaśniewski jest reporterem. Pomysł na książkę narodził się w studiu radiowym, gdzie na antenie królował program "Bez laski". Sama tej audycji nigdy nie słyszałam, więc ciężko mi powiedzieć, czy była interesująca. Ale autorzy zapewniają, że cieszyła się sporym zainteresowaniem słuchaczy i też słuchaczek. Choć książka skierowana jest do mężczyzn to mnie zaciekawił taki męski punkt widzenia.

Bo właściwie co to znaczy w dzisiejszych czasach być mężczyzną. Wiadomo "chłopaki nie płaczą", ale czy współczesna kobieta szuka tylko takiego "macho". Czy może chciałaby męskiego, ale zarazem wrażliwego faceta? Takiego, dla którego nie jest problemem zarówno wymienić opony w aucie, jak też i przygotować obiad dla swojej partnerki. Wymagania rosną nie tylko w stosunku do kobiet. Ale poprzeczka rośnie też w stosunku do idealnego mężczyzny.

Ta książka to próba opowiedzenia z męskiego punktu widzenia jak być prawdziwym mężczyzną. I że dla każdego może to oznaczać inny model męskości. Interesujący zapis rozmów mężczyzn o mężczyznach.


Moja ocena : 5/6
"Czasem czuły, czasem barbarzyńca " Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski
ISBN 978-83-268-2480
Wydawnictwo Agora
str. 268

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Agora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails