poniedziałek, 20 lutego 2017

Niemiecki bękart

"Niemiecki bękart" Camilla Läckberg

Erika odnajduje na strychu hitlerowski medal. Jest to jedna z rzeczy pozostawionych przez jej matkę. Zaintrygowana tym znaleziskiem postanawia dowiedzieć się czegoś więcej. Próba znalezienia odpowiedzi nie podoba się jednak niektórym z dawnych znajomych jej matki. Prowadzi to do tragedii.

Niemiecki bękart okładka książki

Autorka kontynuuje wątek rozpoczęty w poprzedniej części cyklu. Hitlerowski medal nijak nie pasuje do historii życia matki Eriki. Ale nie daje jej to spokoju. Wyrusza więc z medalem do miejsca, w którym może się dowiedzieć czegoś więcej. Pech chce, że antykwariusz, któremu przekazała medal do analiz, ginie. A śledztwo prowadzi w tej sprawie policja z jej regionu.

Do wątku o zabójstwie dołącza pojawienie się w okolicy byłej żony jej męża. Do tego perypetie jej męża będącego na urlopie "tacierzyńskim", który mimo wszystko chce poprowadzić sprawę. A w tle wracają wspomnienia z życia jej matki. Nic nie jest do końca takim, jakie się wydaje.

To ten sam styl co poprzednie tomy cyklu. Fani autorki nie będą zawiedzeni. Fabuła mnie zaciekawiła, ale nie zaiskrzyło na tyle, żebym była przekonana do dalszego czytania tej serii.


Moja ocena : 4.5/6
"Niemiecki bękart" Camilla Läckberg
ISBN 978-83-7554-281-3
Wydawnictwo Czarna Owca
str.568

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails