piątek, 31 sierpnia 2012

Błazen zły - historia pewnej miłości


"Błazen zły " Aneta Magdalena Szcześniak
ISBN 978-83-89938-27-5
Wydawnictwo Radwan
str. 275


Dawno nie czytałam takiej łapiącej , może nie aż za gardło, ale za serce książki.
Jakoś nie mogłam się przekonać do jej czytania, leżała sobie  na półeczce zmieniając miejsce co pewien czas i dając o sobie znać tylko przy przeglądaniu księgozbioru.

Jeżeli miałabym przyrównać ją do jakiejś innej książki to niezmiernie nasuwa mi się "Samotność w sieci", tyle, że nie wiem czy porównanie do tejże nie byłoby dla niej krzywdzące.

Troszkę o fabule:

Panna Julka, studentka z Kielc,  odkrywa miłość swojego życia  rozpoczynając banalną rozmowę  pewnego wieczoru . Nocne pogaduchy z nieznajomym zaczynają ją pochłaniać. Gdy oboje spotykają się w rzeczywistości bajka ma szansę stać się realna. Czy oboje jednak z tej szansy będą chcieli skorzystać w ten sam sposób?  I kim jest tytułowy Błazen Zły?


Bardzo podoba mi się styl pisania autorki.
Rozmowy prowadzone pomiędzy zakochanymi są przekorne, tak jak to w życiu bywa. Historia nabiera powoli barw, przy tym nie będąc kolejną powtórką z rozrywki znanej mi już w innej książce.
Na kolejnych kartkach pojawia się w sporej ilości poezja, która niesie dla mnie ze sobą powiew świeżości.
Czytając kolejne kartki odkrywałam wrażliwą Julkę z jej niecodziennym podejściem do życia, a także jej towarzyszy, którzy starali się za nią nadążyć.

Jednym słowem "Błazen zły" okazał się być całkiem dobrą książką i mogę powiedzieć, że z chęcią zaryzykowałabym przeczytanie kolejnej książki tej autorki.
Mam nadzieję, że okaże się równie lekka i wciągająca.

Moja ocena: 5/61 komentarz:

  1. Mnie także ta książka przypadła do gusta. Lekka, trochę poetycka, taka inna - w dobrym tego słowa znaczeniu.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails