poniedziałek, 13 maja 2013

Tom Cruise i jego nieautoryzowana biografia

"Tom Cruise - nieautoryzowana biografia " Andrew Morton

Tom Cruise stracił sporo ze swojej magii za sprawą swojego medialnego zachowania. Książka stara się przedstawić drogę, którą przeszedł, aby stać się tym, kim był i kim jest obecnie.

okładka ksiażki Tom Cruise nieautoryzowana biografia

Tom Cruise niewątpliwie stał się idolem za sprawą fantastycznego filmu "Top Gun". Kolejne produkcje z jego udziałem potwierdziły jego niewątpliwy kunszt aktorski. Dobra passa i dobra prasa jednak skończyła się w pewnym momencie. Od tej pory fotoreporterzy przestali patrzeć na niego przychylnym okiem.

Autor biografii stara się wykreować go na osobę, która fabrykuje własną wizję swojej przeszłości. Tworzy własne scenariusze swojego życia, w zależności od tego jak mu wygodnie.

We wspomnieniach osób, z którymi się uczył i które go znały widać perfekcjonistę w każdym calu. Tom potrafił też wzbudzić w innych swój autorytet. A tylko całkowitemu przypadkowi zawdzięcza swoje spotkanie z aktorstwem. Wg słów autora książki sama jego postać ma jednak sporo rys.

Prasa z ciekawością śledziła jego poprzednie małżeństwo z Nicole Kidman. Nie inaczej również było przy jego nowym związku z Katie Holmes. A potem śledzono już całą jego rodzinę.Zresztą, pomimo rozwodu, w tej kwestii nie ma zmian.

Kontrowersyjny kult, do którego należy Tom również nie wzbudził sympatii. A zwłaszcza niektóre z metod zalecanych przez ten ruch.

Mam mieszane uczucia co do tej ksiażki. Nie jestem jakąś wielką fanką Toma Cruise'a. Cóż, można przeczytać.


Moja ocena : 4/6
"Tom Cruise - nieautoryzowana biografia " Andrew Morton
ISBN 978-83-60697-24-5
Wydawnictwo Philip Wilson
str.427

1 komentarz:

  1. Nie przepadam za Tomem, chociaż faktycznie ciekawe jakim był wcześniej człowiekiem, kieyd był młody..

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails