czwartek, 22 maja 2014

Jednominutowy menedżer

"Jednominutowy menedżer spotyka małpę" dr Ken Blanchard "Jednominutowy menedżer buduje wydajne zespoły" dr Ken Blanchard

Dzisiaj trochę od strony biznesowej. Od czasu do czasu poświęcam swój wolny czas na takie właśnie książki. W tematach mnie interesujących. Ponieważ obie są tego samego autora i nieco podobne tematycznie znalazły się w jednym poście.

okładki książek Jednominutowy menedżer

Książki w zabawny sposób opisują codzienną pracę menedżera i jego problemy.

Pierwsza z nich zachęca ciekawym podtytułem "To nie twój cyrk i nie twoje małpy!". Przyznam, że wzięłam ją głównie ze względu na intrygujący tytuł. A kim lub czym jest tytułowa małpa? To zadania, które są na nas delegowane, choć ich pierwotnym i końcowym właścicielem powinien być ktoś inny. Dość zabawnie napisana.

Podtytuły niektórych części pozwalają się pośmiać pod nosem. Przykład: Małpy wracają do właścicieli czy też Karmienie i kontrola.

Kolejna opisuje etapy formowania się dobrze działającego zespołu. Poprzez różne fazy autor pokazuje idealne przejścia od etapu rozpoznania po etap integracji zespołu.

Książki dla ciekawych spojrzenia Kena Blancharda na interakcje, które zachodzą w środowisku biznesu, w pracy. Z przymrużeniem oka.


Moja ocena : 4.5/6
"Jednominutowy menedżer buduje wydajne zespoły" dr Ken Blanchard
"Jednominutowy menedżer spotyka małpę" dr Ken Blanchard
(1) ISBN 978-83-61732-66-2 (2) ISBN 978-83-61732-78-5
Wydawnictwo MT BIZNES
(1) str. 117 (2) audiobook 2 godz 21 minut 53 sekundy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails