poniedziałek, 26 maja 2014

Polowanie na legendę - El Dorado

"El Dorado. Polowanie na legendę" Jacek Pałkiewicz Andrzej Kapłanek

Są czasem takie książki, od których trudno się oderwać. Ta należy właśnie do tej grupy.

 El Dorado okładka książki

Ilekroć trafiam na naprawdę świetną książkę tylekroć brakuje mi słów, żeby dobrze ją opisać. Bo na co zda się streszczenie książki, jeżeli nie zachęci do jej przeczytania.

Magiczna nazwa El Dorado kusiła i chyba nadal kusi wielu podróżników, którzy liczą na odkrycie skarbów. Skarby te gdzieś tam są, ukryte przez Inków tak, by żaden biały człowiek nie mógł ich łatwo odnaleźć. W zachowaniu takiego stanu pomaga im też natura - dżungla - która łatwo pochłania i zazielenia dawne mury, być może strzegące skarbu.

Taką też wyprawą zainteresował się autor książki. Podążył więc śladami dawnych konkwistadorów i pogromców kultury Inków. W książce znajdziecie dużo nawiązań do historii, dużo pytań o kulturę Inków i jej zaawansowanie i co ciekawe wiele pytań do dzisiaj pozostających bez odpowiedzi. A pomiędzy tymi ciekawostkami rozpoczyna się historia podróży grupy podróżników przez dawne domostwa Inków - m.in. Machu Picchu.

Kto nie zna tychże autorów ma szansę to niedopatrzenie nadrobić. Zapewniam, że warto. Zwłaszcza dla osób, które lubią czytać o podróżach i ciekawych zakątkach świata.


Moja ocena : 5.5 /6
"El Dorado. Polowanie na legendę" Jacek Pałkiewicz Andrzej Kapłanek
ISBN 83-7298-806-4
Wydawnictwo Zysk i Spółka
str. 442

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails