piątek, 18 marca 2016

Dwie ciekawe książki dotyczące samorozwoju

"Coaching czyli Restauracja osobowości" Maciej Bennewicz

Coaching - słowo klucz, używane i nadużywane właściwie przez wszystkich. To nie jest typowa książka o coachingu. Nie znajdziesz tu jedynie właściwych wytycznych, jak ma wyglądać Twoje życie.

Coaching czyli restauracja osobowości

Bardzo ciekawe dla mnie podejście do tematu jakim jest szeroko rozumiany coaching. Czytało mi się znakomicie i z żalem ją skończyłam. Autor nie sili się na swoistą autoterapię. A książkę czyta się jak pamiętnik.

Treść książki poprowadzona jest w formie korespondencji pomiędzy osobą, która wspomaga rozwój, a osobami, które zgłosiły się do coachingu. Poprzez umiejętne zadawanie pytań, każda z tych osób uzmysławia sobie, co jest dla każdego z nich najważniejsze w życiu. Z czego mogą, a z czego nie potrafią zrezygnować. Co ich ogranicza, a co jest ich siłą napędową. Poddają w wątpliwość dotychczasowe swoje sądy i odwieczne prawdy, w które wierzą. Wychodzą ze swojej strefy komfortu i rozpoczynają drogę, o której wiedzą tylko tyle, że będzie inna niż ich dotychczasowe życie.

Zaciekawił mnie ten autor. Z pewnością sięgnę po inne jego książki.


Moja ocena : 5/6
"Coaching czyli Restauracja osobowości" Maciej Bennewicz
ISBN 978-83-280-0395-8
Grupa Wydawnicza Foksal
str. 470

"Nieważne jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" Paul Arden

Ciekawa książeczka, bo nie mogę tego nazwać książką.

okładka książki Nieważne jak dobry jesteś

Ale za to jak ciekawie zrobiona i wydana. Chyba bardziej zachwycona byłam jej formą, niż treścią. A chyba nie o to w czytelnictwie chodzi. Nie jestem jednak zawiedziona, bo nie miałam w stosunku do niej żadnych oczekiwań. Przeczytałam, ale ciężko mi ją ocenić. Wzbudziła jednak moje pozytywne odczucia.


Moja ocena : brak, zbyt krótka, ale ciekawie zrobiona
"Nieważne jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być" Paul Arden
ISBN 978-83-63944-18-6
Wydawnictwo Insignis Media
str. 127

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails