wtorek, 7 czerwca 2016

Magia prostoty

"Sztuka prostoty" Dominique Loreau

Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze. I do tego stara się przekonać autorka tej książki. Zachęca do minimalizmu, ale rozumianego w ten sposób, żeby mieć mało rzeczy, za to najlepszej jakości.

okładka książki Sztuka prostoty

Część rad z tej książki wzięłam sobie do serca i postanowiłam zrobić selekcję. Zwłaszcza książek, których mam sporo. Zwłaszcza takich, które mi się podobały, ale nie sądzę, że do nich kiedyś wrócę. A jeśli nawet to wypożyczę z biblioteki.

Książka jest podzielona na trzy części. Dotyczą one rzeczy materialnych, ciała i umysłu. Podział jest prosty. Autorka zachęca by wyrzucić wszystkie rzeczy, które uważamy za brzydkie. Takie, które nie sprawiają już nam radości. Mieć niewiele, za to dobrej jakości rzeczy. Te wybrane i wymarzone. Nie zadowalać się "bylejakością". To samo dotyczy własnego ciała i umysłu.

Motto tej książki to:

"Akceptuj w swoim otoczeniu tylko to, co sprawia Ci przyjemność."

Bardzo przyjemny poradnik, który przeczytałam jednym tchem. A najbardziej rozczuliła mnie ostatnia strona książki na notatki i tytuł: "Lista tysiąca twoich małych przyjemności".


Moja ocena : 5/6
"Sztuka prostoty" Dominique Loreau
ISBN 978-83-7554-255-4
Wydawnictwo Czarna Owca
str.255

3 komentarze:

  1. Poszukam, poradnik ten zainteresował mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo modna ostatnio stała się idea minimalzmu w życiu, ale mam wrażenie, że jest źle rozumiana - powinna być sposobem, a nie celem samym w sobie. Choć poradnik chętnie bym przeczytała :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Właściwie gdyby się tak zastanowić to człowiekowi niewiele do szczęścia potrzeba. Ale reklamy i marketing ciągle wymyślają nowe produkty, które niby trzeba mieć.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails