środa, 22 czerwca 2016

Myśl jak oszust

"Myśl jak oszust, żeby nie dać się oszukać " Maria Konnikova

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Chwytliwy temat i interesująca okładka zachęciły mnie do siebie. Jednak to nie książka obnażająca techniki hochsztaplerów, a opisująca subiektywnie najciekawsze przypadki oszustw. A recenzja na okładce wprowadziła mnie w błąd.

okładka książki Myśl jak oszust

Autorka tej książki przygotowała kilka/kilkanaście ciekawych historii, które się wydarzyły. Niektóre z oszustw przedstawionych w książce są naprawdę perfidne. I aż ciężko uwierzyć, że zdarzyły się naprawdę. A jednak...

Najbardziej w pamięci utkwiła mi historia jednego człowieka, który nawet operował ludzi. Żeby było ciekawiej nie był lekarzem. A do tego podczas operacji korzystał z podręcznika napisanego przez innego poznanego przez niego lekarza. Szaleństwo. I jakie narażenie życia tych osób, które potrzebowały medycznej pomocy.

Autorka na końcu książki podaje źródła, z których korzystała. Dla mnie większość tej książki to zbiór informacji przeniesionych z fragmentów innych książek. Autorka z częścią osób opisanych w tej książce przeprowadziła także wywiady. Szkoda, że nie zostały w niej choć w części zamieszczone. Lektura byłaby dla mnie ciekawsza.

Książkę można przeczytać dla samych ciekawych historii. Ale jako poradnik "Jak nie dać się oszukać" nie znalazł w moich oczach uznania.


Moja ocena : 4/6
"Myśl jak oszust, żeby nie dać się oszukać " Maria Konnikova
ISBN 978-83-268-2383-1
Wydawnictwo Agora
str.391

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Agora.

1 komentarz:

  1. Tytuł rzeczywiście intryguje, czasem tylko treść za nim nie nadąża ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails