sobota, 14 sierpnia 2010

Czytam, ale ... no właśnie

Czytam i czytam i skończyć nie mogę :)

Większość z listy angielskich książek już "połknęłam", ale jednak czytanie w obcym języku idzie mi znacznie wolniej niż "po naszemu". Barierą też jest dla mnie pisanie w różnorakich slangach i skrótach, gdzie niektórych rzeczy muszę się domyślać. ( Tak jest np. w książce Narrowboat girl Annie Muray, którą obecnie czytam). 

Przeczytałam już Behind closed doors Jenny Tomlin z gatunku literatura faktu, ale powoli czuje przesyt taką ciężką tematyką i po skończeniu Narrowboat girl zamierzam "przesiąść się" na inne kierunki :)

A poniżej kolejne plany czytelnicze. Jak zwykle część książek już pozaczynanych m.in. książka Co się mieści w dwóch walizkach - to historia dziewczyny, która decyduje się na życie w klasztorze, po czym po kilkunastu latach z niego odchodzi. 

Są tu też książki z filozofii ( Świat Zofii), jak też pogranicza psychologii ( Inteligencja emocjonalna w praktyce), a także religii ( O naturze rzeczy).

Białą Masajkę już kiedyś czytałam, ale że została mi pożyczona zamierzam przeczytać jeszcze raz i przypomnieć sobie jej treść. 

A pozostałe książki to dla mnie na razie wielka niewiadoma :) ale sądzę, że mi się spodobają.

Częściowo moje gusty czytelnicze są kształtowane przez moją drugą połówkę wypożyczającą też różną literaturę ( tak jest np. z Czystość i brud Higiena ciała od średniowiecza do XX wieku). Myślę, że ta książka może dostarczyć mi wiedzy na temat ciekawej dziedziny naszego  życia w różnych czasach :)

3 komentarze:

  1. Nei wiem czy doczytałąś u mnei na blogu , ale melduje , ze zadanie wykonane i książeczkę łykłam w dwie godzinki w aucie , w podróży;) Ale Twój stosik to dopiero imponujący widoak:0

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails