środa, 16 lutego 2011

Wrócę po Ciebie Guillaume Musso


Wrócę po Ciebie Guillaume Musso, Wydawnictwo Albatros A.Kuryłowicz, z francuskiego przełożyła Joanna Prądzyńska, ISBN 978-83-7659-062-2, 395 str.

Od przeczytania jednej z książek Guillaume Musso stałam się jego fanką. Uwielbiam tego typu literaturę balansującą pomiędzy snem a jawą, próbującą stawiać pytania, na które może i odpowiedź jest czasem banalna, ale pokazana w taki sposób, który już taki banalny nie jest.

Jak zwykle narracja prowadzona jest wielowątkowo, wielonarracyjnie, z różnych punktów widzenia. Jednak porównawszy tego autora, a poprzedniego, który również taką grę z czytelnikiem prowadzi, to jednak porównanie to wypada na znaczną korzyść tego autora. 

Gdyż książka ta zapewnia przyjemne kilka wieczorów, bez ciągłego myślenia, czy wszystko dobrze zrozumiałam.  :)

Ethan to mężczyzna z klasą, taki, który osiągnął wszystko o czym sobie zamarzył, jednakże po drodze pozostawił za sobą wiele rzeczy i osób, które uważał, że będą mu w zdobyciu swojego marzenia przeszkadzać. 

Po latach jednak to, co kiedyś przeszkadzało obecnie staje się jego udręką, jego uczynki z przeszłości mają spory wpływ na jego najbliższą przyszłość, o której on jeszcze nie wie. 

I nagle z wpływowego, porywającego tłumy człowieka - za jakiego stara się uchodzić-zmienia się w desperata, który niczym  w Dniu Świra przeżywa wciąż na nowo to samo, bez możliwości ucieczki przed końcowym rozwiązaniem.

Czy uda mu się zatrzymać tą dążącą donikąd pętlę wydarzeń, gdzie nikt i nic tak do końca nie jest jednoznaczne?  Czy jego karma jest już z góry przesądzona i czy ma sens walka o jej zmianę? 

Pomysł na temat książki bardzo ciekawy, zakończenie jednak nieco mnie rozczarowało - dlatego  też nieco niższa ocena. Choć jeśli polubiliście którąkolwiek z jego książek ta Was również nie zawiedzie. 

Polecam.

Moja ocena: 4.5/6

10 komentarzy:

 1. Mam ją już na swojej liście i jak tylko będę miała czas, na pewno ją przeczytam:).
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna mam ochotę na którąś z książek Musso i już nie mogę się doczekać naszego spotkania :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobnie jak koleżanka wyżej od dawna chcę przeczytać tę książkę , ale jakoś nie mogę się do tego zabrać , może kiedyś w końcu mi się uda...;-]

  OdpowiedzUsuń
 4. kasandra_85 ja powoli swoją listę realizuję :) niestety ciągle dochodzą nowe pozycje
  @Maya trzeba się zdecydować w końcu :)
  @dm1994 na pewno:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na książkę "Wrócę po Ciebie" poluję już od zeszłego roku, poluję w bibliotece i upolować nie mogę. Strasznie chciałabym ją przeczytać... Może w tym roku się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam... Ale może poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Bellatriks - dla mnie na razie najsłabsza z jego ksiażek, choć miło się czyta.
  @Aneladgam :) jak nie czytałaś nic Musso to przeczytaj, warto poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czeka na przeczytanie:)
  Dziękuję za udział w moim candy!:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. @Izuś przyjemność po mojej stronie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam dostać książki tego autora, cieszę się więc z Twojej entuzjastycznej opinii o nim.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails