czwartek, 15 października 2015

W 10 miesięcy dookoła świata

"W cztery strony świata" Grzegorz Zaleski

To jedna z najbardziej praktycznych i skrótowych książek podróżniczych jakie miałam okazję czytać. W niczym jednak jej to nie przeszkadza. Ładnie wydana z dużą ilością zdjęć z podróży stanowi interesujący poradnik podróżniczy.

To ładnie wydana książka. Na dobrym papierze, z kolorowymi zdjęciami i ciekawą historią podróży. Pomimo jednak niewielkiego formatu książkę czyta się jak poradnik, a nie jak efekt 10-miesięcznej podróży po wielu ciekawych krajach. Szkoda trochę, bo autor pisze ciekawie. I gdyby tylko rozszerzył opisy z podróży byłaby to ciekawsza i bardziej popularna pozycja.

Książkę czyta się szybko. Z zainteresowaniem śledziłam wędrówkę przez kolejne egzotyczne dla mnie kraje. Wiele tu porad praktycznych z każdego kraju. Na co uważać, co warto zobaczyć, a co można sobie darować.

Książkę warto przeczytać przy okazji. Co do zakupu jednak zastanowiłabym się nad okładkową ceną (34,90 zł). Uważam ją za zbyt wysoką. Wolałabym gorszej jakości papier i mniej zdjęć w zamian za bogatszą treść przy takiej cenie.


Moja ocena : 4.5 /6
"W cztery strony świata" Grzegorz Zaleski
ISBN 978-83-7835-226-6
Wydawnictwo Videograf
str. 176

1 komentarz:

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails