niedziela, 4 października 2015

W świecie poszukiwaczy skarbów.

"Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" Tomek Michniewicz

W świecie poszukiwaczy skarbów czas płynie inaczej. Gorączka złota potrafi ogarnąć każdego. I z trzeźwo myślącego człowieka zrobić ogarniętego obsesją znalezienia skarbu poszukiwacza.

Będzie krótko tym razem o tej książce. Czytało mi się bardzo dobrze, ale to nie jest typowa literatura podróżnicza. Skaczemy z autorem z miejsca na miejsce. Zwiedzimy kasyna w Las Vegas i poznamy dlaczego to kasyno zawsze w ogólnym rozrachunku wygrywa. Obejrzymy jak wygląda ochrona przyrody w Afryce i w jaki sposób mieszkańcy starają się ją chronić. Na przekór marnym środkom i wobec uzbrojonych przeciwników, którzy nie cofną się przed niczym. Nawet przed zabiciem człowieka, który tylko chroni zwierzęta przed wyginięciem. Będziemy świadkami nurkowania w poszukiwaniu zatopionych statków ze skarbami. Zobaczymy też jak wielkie to przedsięwzięcie i ile środków trzeba posiadać, by móc liczyć na sukces. Zapolujemy na przemytników handlujących kością słoniową. Nie obędzie się też bez sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

Książka zawiera dużo ciekawostek o poszukiwaniu skarbów. To dobrze i ciekawie napisana pozycja zawierająca sporo zdjęć autora z podróży. Łącznie ze zdjęciem z tytułowej okładki.


Moja ocena : 4.5/6
"Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" Tomek Michniewicz
ISBN 978-83-7515-174-9
Wydawnictwo Otwarte
str. 368

1 komentarz:

  1. A dla mnie ta książka była strasznie nudna i "ciężka". Książka ta skutecznie zniechęciła do pozostałych utworów autora.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails