niedziela, 24 października 2010

Lista moich kolejnych lektur do poduszki

Na te książki biblioteczne jeszcze czekam:

Potem ...Guillaume Musso ( bardzo podoba mi się jego styl pisania, czytam kolejną książkę i dalej jestem zafascynowana)

Ponieważ Cię kocham Guillaume Musso ( jestem 2 na rezerwacji do tej książki w bibliotece :) ) 

Królowa ciemności Anne Bishop ( lubię tą autorkę, a że kolejka oczekujących nie jest długa czekam)

Przygoda fryzjera damskiego Eduardo Mendoza ( tu mam pewne wątpliwości, czy to aby na pewno dobry wybór, ale zobaczymy)

Brak wiadomości od Gurba Eduardo Mendoza ( również mieszane uczucia)

Bóg urojony Richard Dawkins ( a tu jestem aż 32, więc nie wiem czy się w przyszłym roku choć doczekam na tą książkę ^x^, a bardzo chciałabym przeczytać )

Te już dotarły i niedługo się za nie zabiorę:

wygrana książka Brajan Ogniowe smoki Andrzeja Żaka ( później  książeczka powędruje sobie i mam nadzieję, że sprawi trochę radości tej przemiłej osóbce, do której trafi, a która jeszcze się tego nie spodziewa :D ) 

Diabeł autobiografia Tosca Lee ( prezent od Wydawnictwa Initium)

A jeszcze na te czekam:

obie z portalu nakanapie.pl 

Filip Tyrmanda i druga Milcząca arka Juliet Gellatley, Wardle Tony

No i pozostają jeszcze te własne i tzw "przysposobione", czyli prezenty dla K. , ale z nimi nie będę się spieszyć i będę delektować się każdą kartką i zdjęciem :) 

Widoczne w poprzednich postach Autobiografia Agathy Christie i Być Szkotem Sean Connery :)

Została jeszcze książka Ciotka Julia i skryba, ale ona również może poczekać - aż nabiorę na nią ochoty.

Szkoda tylko, że więcej czasu nie znajduję na czytanie niż bym chciała. :) Ale i tak jest dobrze.

A Wy co planujecie czytać w najbliższych dniach i tygodniach?

16 komentarzy:

 1. @Aneladgam a wiesz, mnie też chyba ta książka by zainteresowała :) wrzucę na swoją listę do zrealizowania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj ja trochę mam do czytania... teraz "Czaropis" i "Marilyn, ostatnie seanse"... a potem jeszcze stos książek, które przyszły do recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Edith obie książki wydają się być ciekawe :) patrząc po krótkich opisach, choć chyba na tą pierwszą bardziej miałabym ochotę ze względu na ulubioną fantastykę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. NA część z książek (autorów z tej listy mam wielką ochotę :D:D:D Niestety mam sporo do czytania, a i kolejne pozycje do mnie idą :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja właściwie póki co nie wiem za co się zabrać :D.
  32. w kolejce?! :o matko kochana! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Twojej listy to bardzo bym chciała Boga urojonego przeczytać, ale nie wiem czy będąc 32 na liście wytrzymałabym tak długi okres czasu :D (a to jest przecież gruba książka). Jestem ciekawa także Ciotki Julii, ale to może kiedyś, poczekam na Twoją recenzję :) Czytam teraz braci Strugackich "Miliard lat przed końcem świata", zakręcona rzecz ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie podglądam blogi z recenzjami o książkach, brakuje mi tylko na nich wyszukiwarek, żeby np. można było wpisać tytuł książki czy autora.
  Ja teraz czytam "Za plecami anioła" Renaty L. Górskiej - polecam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapomniałam, że miałam coś Musso przeczytać, też zaraz zamawiam kolejkę w bibliotece. A ja teraz czytam "Sagę Sigrun".

  OdpowiedzUsuń
 9. @Lena173 :)
  @izusr cóż zrobić, może jeszcze zrezygnują
  ^-^ a mówią, że ludzie nie czytają książek
  @W. Strugackich chyba tylko jedną książkę czytałam, ale podobała mi się Żuk w mrowisku ( i chyba nawet gdzieś ten egzemplarz jeszcze mam)
  @Anonimowy u mnie z boku z prawej strony autorzy książek są:) wg nazwisk; cieszę się, że zaglądają tu też nie tylko osoby prowadzące blogi:) i zapraszam ponownie;
  @beatrix ja w międzyczasie podczytuję Wybrankę Bogów :)malutkie części akurat do torebki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam ci "Pamiętniki Hardiana: Marguerite Yourcenar, mam wrażenie, że Ci się spodobają. Julian Apostata ostatni Cesarz Odstępca i jego historia opowiedziana w pierwszoosobowej narracji, coś wspaniałego!

  OdpowiedzUsuń
 11. @Małgosia przeczytałam krótki opis i nie sądzę, że mi by się spodobała, za to znam osobę, która lubi takie nawiązania do historii i jej podrzucę ten tytuł:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak ktoś pisze: "moim celem jest uczynić z wszystkich, którzy to przeczytają, ateistów", sam określa siebie samego jako fanatyka. Poza tym ktoś, kto okrutnie wyśmiewa się z absolutnie wszystkich, którzy ośmielają się mieć zupełnie inne poglądy od niego, nie zasługuje - moim zdaniem - na to,by poświęcać mu większą uwagę. Ponieważ jestem za tępieniem nietolerancji i szacunkiem dla przejawów ludzkich uczuć (w tym religijnej czci różnej maści), nie ruszę Dawkinsa nawet kijem.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Stara Pisarka z poglądami np. Cejrowskiego na rolę kościoła oraz homoseksualizm również się nie zgadzam, ale przyznaję, że jego książki podróżnicze mi się podobają. Prywatne poglądy autora, o ile o nich wiem, mnie raczej nie odrzucają przy czytaniu. Ale rozumiem też Twoje zdanie na ten temat i je szanuję. Skoro piszesz, że jego książek nie ruszysz - pewnie tak będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. No cóż, Dawkins każdego, kto nie podziela jego (i tylko jego) opinii, wyzywa od najgorszych idiotów, tępaków, itd. Nie rozumiem, jak mogłabym zapomnieć o takich ograniczonych poglądach i ignorancji (nic go nie obchodzi, że cała masa chrześcijan nigdy nie miała problemów z ewolucją, a sam Darwin powiedział, że nie ma żadnej sprzeczności w byciu jednocześnie ewolucjonistą i teistą - tracę szacunek do ludzi, którzy rzekomo bronią ewolucji a przemilczają takie fakty) i spokojnie sięgać po jego książki.
  Poglądy Cejrowskiego na - na ten przykład - homoseksualizm są zgodne z Biblią, więc akurat w tym przypadku to niezgadzanie się z nią. Przez to jednak jak Cejrowski prezentuje pewne idee, których sam nie wymyślił, sprawia, że ludzie przypisują je jemu i tylko jemu.

  OdpowiedzUsuń
 15. @ Stara Pisarka - nie znam opinii Dawkinsa, nigdy nie miałam okazji czytać jego wypowiedzi, czy też słyszeć ich, więc na razie ciężko mi uwierzyć, że tak się wypowiadał. A nawet jeżeli, to chciałabym poznać go jako autora książek, nie interesują mnie jego prywatne przekonania. Nie przypisuje idei Cejrowskiemu, cenię go jako pisarza świetnych książek podróżniczych, za to nie zgadzam się z nim pewnie w wielu kwestiach. Co do zgodności z Biblią - niestety nie znam języka, w której była ona napisana, a interpretacji jest wg mnie bardzo wiele i przeinaczeń również od "tamtych czasów", kiedy ona powstała. Przekazy ustne mają to do siebie, że zmieniają się w czasie, tak samo jak "głuchy telefon" od jednej osoby do drugiej i w naszym współczesnym tekście może ( choć nie musi) być wiele przekłamań, zmian zgodnych z poprawnością w ówczesnych czasach. Jednak każdy ma prawo do swojej opinii, zarówno Dawkins,Cejrowski, Ty jak i Ja.:)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails