niedziela, 2 października 2011

Świat po katakliźmie - "Droga" Cormac McCarthy


Droga Cormac McCarthy
Wydawnictwo Literackie
ISBN 978-83-08-04423-0
str. 267

Zanim przeczytałam tą książkę zobaczyłam film pod tym samym tytułem.  Mnie się ten film bardzo podobał, choć niektórzy mają inne zdanie.

W tej książce nie znajdziecie akcji, jeżeli tego byście chcieli się spodziewać. To książka o drodze, którą pokonują syn z ojcem, by udać się na południe w cieplejsze regiony, aby uciec przed nadciągającym chłodem.

Cywilizacja jaką obecnie znamy w tym świecie przestała istnieć, nie istnieje rząd, ani też żadna praworządność.  Nie wiadomo co się stało, jednak od początku wiemy, że coś niedobrego.

Razem, posiadając znikome zapasy jedzenia, wędrują w poszukiwaniu takich samych "dobrych ludzi" jak oni.
Unikają kontaktu z przygodnie napotkanymi podróżnikami, gdyż przemoc i głód doprowadzają do licznych przypadków kanibalizmu. Ojciec chce uchronić swego syna przed takim światem.

Autor pisząc w sposób bardzo prosty, wręcz ascetyczny - potęguje uczucie osamotnienia i strachu dwójki bohaterów. Żadne zdanie, ani nawet kropka nie jest w tej książce przypadkiem.

Bardzo interesująca książka.
Polecam

Moja ocena: 5/6 

5 komentarzy:

 1. Widzę, że zapowiada się całkiem interesująca lektura. Słyszałam wcześniej o tym autorze, że ma bardzo ciekawy i przystępny styl. Chętnie zatem poznam jego twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę mam w planach i już nie mogę się doczekać:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca książka się zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, nie miałam pojęcia, że film ten jest ekranizacją książki. Zapisuję i przeczytam z pewnością gdy tylko wpadnie w moje ręce

  OdpowiedzUsuń
 5. I książka, i film ogromnie mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails