środa, 20 marca 2013

Ahoj Lewiatanie , kto na pokładzie zostanie?!

"Lewiatan" Boris Akunin

Nic, ale to naprawdę nic, nie poradzę na to, że kryminały wręcz mnie pochłaniają. Pałam do nich miłością już od zobaczenia okładki, choćby nie wiem jaka mało atrakcyjna była. Sam napis powieść kryminalna powoduje u mnie zwężenie źrenic oraz wyostrzenie wzroku. Zaczynam dostrzegać w książce nieograniczony potencjał twórcy i po prostu muszę ją przeczytać.

Po kolejnej części widać, że Boris Akunin ma plan i pomysły na swoje książki. Każda jego książka wpadająca w moje ręce jest w pewien sposób podobna, a zarazem inna od poprzednich. Jedyna i niepowtarzalna.

Cieszę się, że go odkryłam :)

Tym razem sprawa dotyczy zagadkowego morderstwa, którego ślad prowadzi do wyprawy morskiej. Każdy z pasażerów ma swoje tajemnice, którymi niekoniecznie chce się dzielić z innymi. Jedni mają większe problemy, inni trochę mniejsze, ale równie skomplikowane.

A w tej całej rzeszy kłamców - Fandorin otoczony przez ludzi, którym nie może ufać. Kolejne tropy umożliwiają mu wykreślanie osób z listy podejrzanych, by na końcu odnaleźć wreszcie osobę, która z zimną krwią zamordowała mieszkańców pewnej spokojnej rezydencji.

Kolejna sprawnie napisana część serii. Polecam.

Moja ocena : 5/6
"Lewiatan" Boris Akunin
ISBN 978-83-7799-779-6
Wydawnictwo Świat Książki
str. 206

2 komentarze:

  1. Wspaniała seria i też nic nie poradzę na to, że uwielbiam kryminały :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że również i Tobie się podobała. :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails