środa, 23 grudnia 2015

Zabójczy spokój

"Zabójczy spokój" Louise Penny

Z radością wracam do miejscowości, w której poznałam inspektora Armanda Gamache. Po ostatnich wydarzeniach spokój osady ponownie zostanie zmącony.

Do miejscowości Three Pines wprowadza się nowa rodzina, na czele której stoi CC de Poitiers. Rezolutna pisarka chcąca wypromować swoją nową książkę o stylu życia, które prowadzi. Jest to osoba wysoce antypatyczna, która z każdego potrafi zrobić sobie wroga kilkoma słowami. Wprowadza się razem z córką i mężem do domu, który był świadkiem dramatycznych wydarzeń w pierwszej części. Nie mija wiele czasu, gdy większość mieszkańców ma jej serdecznie dość i jak tylko może unika z nią kontaktów.

Na szczęście miasteczko żyje także innymi tematami. Rok do roku odbywa się tu mecz curlingu, na który ściągają tłumnie wszyscy mieszkańcy. Oczywiście nie zabraknie też tu CC, która uwielbia gdy jest w centrum uwagi. I nie przegapi takiego wydarzenia. Nie o taką uwagę jaka stanie się jej udziałem jej jednak chodziło.

To świetnie zbudowany kryminał, w którym wyczuwa się narastające poczucie zagrożenia. Akcja rozwija się niespiesznie i leniwie, aż do zaskakującego finału. Polecam.


Moja ocena : 5/6
"Zabójczy spokój" Louise Penny
ISBN 978-83-7229-379-4
Wydawnictwo JK
str. 513

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails