czwartek, 21 lipca 2016

Pierwsza wyprawa Nepal

"Pierwsza wyprawa Nepal " Kinga Choszcz

Kiedy tak czytam swoje posty z 2010 roku widzę jak bardzo zmieniły się moje upodobania czytelnicze. Uwielbiam literaturę opisującą podróże. A ta książka świetnie wpisuje się w ten nurt.

okładka książki Pierwsza wyprawa Nepal

Czytałam już jedną książkę Kingi Choszcz. Moja Afryka zrobiła na mnie duże wrażenie. Choć nie wiem czy ostatecznie to ta książka przekonała mnie, że czytanie dzienników z podróży nie jest stratą czasu.

Paradoksalnie to trzecia jej wydana książka. Ale opisująca jedną z jej pierwszych wypraw. Kinga Choszcz zmarła w 2006 roku w trakcie swojej wyprawy do Afryki. Ta książka to wydane dzieło na podstawie jej zapisków z podróży w prowadzonych przez nią zeszytach. Nie były one przeznaczone do wydania. Ale dobrze się stało, że dzięki wydawnictwu mogłam je przeczytać.

Opisana trasa wiedzie przez poszczególne kraje, aż do Indii. Z uwzględnieniem m.in. Iranu i Pakistanu. A następnie przez Tadżykistan, Kazachstan i Rosję z powrotem do Polski. Po drodze Kinga poznaje mieszkańców poszczególnych państw. Swoje wrażenia przekazuje właśnie w tej książce.

Podróżowało mi się strona po stronie znakomicie.


Moja ocena : 5/6
"Pierwsza wyprawa Nepal " Kinga Choszcz
ISBN 978-83-7380-930-7
Wydawnictwo Bernardinum
str. 223

3 komentarze:

  1. Książka może być ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award na moim blogu:
    https://czytanie-nasza-pasja.blogspot.com/

    Pozdrawiam, Katherine

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails