środa, 10 sierpnia 2016

A kiedy zginie dziecko

"Mężczyzna w białych butach" Waldemar Ciszak, Michał Larek

Ta powieść to oparta na faktach historia zabójcy dzieci. Autorzy książki - jeden były prokurator, drugi dziennikarz opisują historię złapania i skazania mordercy.

okładka książki Mężczyzna w białych butach

To nie jest łatwa książka. Z jednej strony opisy zbrodni dokonanych przez mężczyznę. Z drugiej próba rekonstrukcji przesłuchań. A dodatkowo emocje rodziców, którzy stracili swoje dzieci lub ich dzieci przeżyły, ale zostały okaleczone psychicznie lub/i fizycznie. Rekonstrukcja wydarzeń przekazywana na przesłuchaniu przez skazanego była dla mnie porażająca.

Człowiek, który zabijał bez litości okazuje się mieć także drugą twarz. Czułego i opiekuńczego partnera dla swojej kobiety. A także dla jej dziecka. Dopiero po wizycie policji dowiaduje się jaki jeszcze był jej mężczyzna. Matka tej kobiety opisała go jako miłego, wesołego i uśmiechniętego człowieka.

Jedyna część książki, która nie była dla mnie spójna to opis działań policji podczas poszukiwania osób, które znały zatrzymanego sprawcę. Poszukiwania w celu dotarcia do informacji o samym zatrzymanym. Opis sytuacji w barze i wulgarne rozmowy pomiędzy policjantami a miejscowymi chuliganami, a także samymi policjantami, według mnie zupełnie niepotrzebne.


Moja ocena : 4.5/6
"Mężczyzna w białych butach" Waldemar Ciszak, Michał Larek
ISBN 978-83-7976-464-8
Wydawnictwo Poznańskie, Czwarta Strona
str.323

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Poznańskiemu ( Czwarta Strona).

1 komentarz:

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails