czwartek, 17 czerwca 2010

Wicked Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu Gregory Maguire


ISBN 978-83-927322-3-5

Wydawnictwo Initium

Fabuła książki rozgrywa się w krainie Oz ( tak tej samej,co akcja książki Czarnoksiężnik z krainy Oz), jednak akcja skupia się na jednej jedynej , ale za to jakże interesującej postaci - Złej Czarownicy z Zachodu.

Początkowo pomysł przeniesienia akcji w lekturę mojego dzieciństwa niezbyt mi się spodobał, ale jak tylko zaczęłam czytać początek książki - jak szybko przyszła ta myśl, tak szybko przeszła.

Książka jest rewelacyjna, zarówno starsze dzieci jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Wchodząc w świat krainy Oz poznamy historię życia Złej Czarownicy z Zachodu, która aby stać się taką jaką jest obecnie przeszła długą drogę. W tej książce jest wszystko : począwszy od polityki w krainie Oz, a skończywszy na romansie Czarownicy z pewnym młodzieńcem. 

Wsiąkłam w ten świat zupełnie i jeżdżąc autobusem i czytając musiałam się pilnować, by nie przegapić przystanku. 

Z tego co zdążyłam poszperać :) to są i kolejne części tej książki, ale nie ma ich jeszcze wydanych w języku polskim. Na pewno jak się coś jeszcze pokaże tego Pana u nas z miłą chęcią sięgne po jego książki/

Polecam

Moja ocena: 5,5/6

Dziękuję wydawnictwu Initium za udostępnienie egzemplarza tejże książki.

2 komentarze:

  1. Och, ja już się tyle naczytałam na temat tej książki, że nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę i oby mnie również wciąnęła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. @izusr a to już posiadasz, czy dopiero zamierzasz posiadać? :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails