wtorek, 21 grudnia 2010

Potem Guillaume Musso


Potem, Guillaume Musso, Wydawnictwo Albatros, ISBN-13: 978-83-7359-219-3, 304 str.Wzięty adwokat o bardzo dobrej reputacji boryka się z problemem rozbitej rodziny, na dodatek z jego winy. Mimo łączącego go głębokiego uczucia z Mallory - jego żoną i córeczką Bonnie zaprzepaścił całe to swoje szczęście na rzecz pracy i sukcesu. 

Sytuacja pomiędzy nim a jego byłą żoną jest ciągle napięta i pomimo wysiłku z obu stron, by dziecko nie było pokrzywdzone przez ich emocje, udaje im się to z różnym skutkiem.

Pewnego dnia w życie Nathana wkrada się lekarz Garrett Goodrich. Umawia się on z Nathanem w jego biurze powołując się na ich wspólnego znajomego, by poradzić się go w pewnej sprawie. 

Dochodzi do ich spotkania, Nathan jednak spodziewał się innego rozwoju tej rozmowy. Bierze Garretta za niespełna rozumu, bo czyż można traktować kogoś poważnie kto wchodzi i sugeruje, że nie zostało nam już wiele życia tak po prostu patrząc na człowieka?

Nathan od tej pory nie może zaznać spokoju, sprawdza dokładnie dane doktora, które o dziwo okazują się być prawdziwe. Od tej pory Garrett wkracza w jego życie i krok po kroku przekonuje Nathana, że mimo, iż sytuacja ta jest wysoce nieprawdopodobna to jest ona możliwa.

Nathan czując oddech śmierci na karku stara się nadrobić stracony czas z rodziną wierząc, że nie jest jeszcze za późno.
W jego sytuacji nie pomaga fakt, że ma kiepskie relacje z byłymi teściami, zaś jego żona spotyka się już z innym mężczyzną.

Z pozoru wszystko już wiemy i historia zdaje się zmierzać do smutnego finału, jednak czy aby na pewno wszystkie karty zostały prze autora odkryte?
Przekonajcie się sami. :)

Książka posiada ten cudowny klimat, który potrafi wywołać tylko Musso. Opowiedziana płynnie historia wciąga niesamowicie, aż ciężko oderwać się od każdej jego książki. I ciągle tylko myślę sobie - a jeszcze 15 minut i idę spać, a robi się z tego czytania kilka godzin.

Gdyby tylko takie książki były na świecie, to żyłabym jak w raju. :) Serdecznie polecam! 

Moja ocena : 5/6


8 komentarzy:

 1. Czy jakaś książka dostała od Ciebie 6/6 :)
  PS Dziękuję za zachęcenie mnie do "Ludzi na walizkach". Kupiłam tacie pod choinkę, przeczytałam i uważam, że każdy powinien...

  OdpowiedzUsuń
 2. @Isabelle przeczytaj bo warto
  @Aneladgam a tak dostała ;) ale to są naprawdę czysto subiektywne moje oceny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo jest takich książek, które bardzo mi się podobają, ale wiem,że raczej nie wrócę do nich ponownie. Bardzo niewiele jest książek, do których wracam i z chęcią widziałabym je na mojej półce :) Książki Musso są o tyle ciekawe, że nigdy nie wiadomo tak do końca jaki będzie finał. Ale po przeczytaniu książka traci przez to pewien element swojej niezwykłości. Ale są książki, które mimo, że zna się zakończenie to równie dobrze się czyta jak za pierwszym razem. Takie u mnie mają 6. :) ( zazwyczaj, choć pewnie będą i jakieś wyjątki )

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Musso:) Czekam na jego nową..

  OdpowiedzUsuń
 5. hej Anetko
  może wymienisz 'Potem' na 'Wrócę po ciebie', tego samego autora?

  OdpowiedzUsuń
 6. @Virgo z chęcią, ale ta książka pochodzi z biblioteki :) nie jest moja, a szkoda...

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails