niedziela, 23 maja 2010

Opowieści o wiedźminie Andrzej Sapkowski


Książki Andrzeja Sapkowskiego bardzo lubię i czasami wracam do już przeczytanych.

Opowieści to zbiór ciekawych opowiadań na temat Wiedźmina zebranych z przeróżnych jego części cyklu.

W sumie nie wiem co było pierwsze, czy najpierw ta książka, czy też poszczególne tomy cyklu wiedźmińskiego.

Ale posiłkując się wiedzą z Wikipedii śmiem twierdzić, że opowiadania jako książka zostały wydane później. 

Czytając tył okładki dowiedziałam się, że pan Sapkowski tak jak ja jest po studiach ekonomicznych. Cóż za niespodzianka :)

Ale wracając do książki, są to najlepsze wybrane kawałki przygód Wiedźmina zebrane w jednej książce. Jeżeli jeszcze nie mieliście styczności z tym autorem ( w co jakoś trudno mi uwierzyć) to po przeczytaniu tejże książki zapragniecie poznać więcej. 

Ja jako fanka Wiedźmina, zarówno w książkowej jak i komputerowej wersji ( tak, jestem z zamiłowania już kilkunastoletniego miłośniczką gier komputerowych zwłaszcza przygodówek, ale też rpg PC, choć ostatnio ze względu na grę Heavy Rain zastanawiam się nad zakupem konsoli ;) ) nie powinnam chyba oceniać :) bo ocena będzie wysoka i bardzo subiektywna, ale skoro już te oceny zaczęłam to trzymam się tego i kontynuuję.

Moja ocena 6/6

2 komentarze:

  1. Ja również jestem miłośniczką gier :) A co do Sapkowskiego, to przeznam się, że bardzo dawno temu czytałam jedną z jego książek, ale kompletnie nie pamiętam jaką i o czym ona była... Potem jakoś zapomniałam wrócić do jego twórczości, ale coraz częściej zaczynam o tym myślęc, zawłaszcza przed wakacjami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. @ Odcień purpury ja bardzo lubię jego twórczość, w końcu kolega po fachu ;P

    OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails