sobota, 4 września 2010

Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell


ISBN 83-07-01584-7

Wydawnictwo Czytelnik

Książka "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell należy do moich ulubionych i wreszcie po dłuższym już czasie mam swoje własne egzemplarze :)

Książka ta dla mnie jest wspaniałym arcydziełem literatury, którą każdy powinien się zachwycić. Losy niepokornej Scarlett i Rhetta zostały wspaniale przedstawione też w filmie na podstawie tej książki, gdzie główne role  grali Clark Gable oraz Vivien Leigh. 

A teraz skoro przypomniałam sobie treść książki postaram się również przypomnieć sobie film. A w międzyczasie czytam kontynuację Przeminęło z wiatrem pani Alexandry Ripley, której wg mnie również udało się utrzymać klimat poprzedniej książki.

A szukając czy nie ma jeszcze jakichś naśladowców natknęłam się na dwa dodatkowe tytuły, za które również mam zamiar się zabrać.

Rhett Butler: Kontynuacja Przeminęło z wiatrem (McCaig Donald)  oraz Nie przeminęło z wiatrem (Edwards Anne) - biografia autorki książki Przeminęło z wiatrem.

Nie ma chyba słów mogących oddać to, jak bardzo mi się podoba ta książka, więc mogę ją tylko serdecznie polecić :) 

Moja ocena: 6/6

6 komentarzy:

 1. Weersje filmową tej książki wręcz ubóstwiam, jednak nie mialam jeszcze okazji by sięgnąc do oryginału.

  Pozdrawiam Lena173
  zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 2. @Lena173 zawsze zaglądam :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam i książkę, i film. Mam tak wiele książek to czytania, że ciągle przeraża mnie myśl, iż nie zdążę powrócić do tych starych, cudownych powieści, które kiedyś czytałam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli jeszcze nie brałaś udziału (przepraszam, gubię się już w tym kto brał a kto nie), to zapraszam do blogowej zabawy :)
  http://czytadelko.blox.pl/2010/09/10-rzeczy-ktore-lubie.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Wstyd, że jeszcze nie czytałam, muszę nadrobić zaległości, bo słyszałam, że film to nie to samo:)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails