sobota, 20 listopada 2010

Gdzie kończy się droga Erika Warmbrunn


Gdzie kończy się droga, Erika Warmbrunn, ISBN 83-89896-02-8,Wydawnictwo Galaktyka , 247 str. + krótki dodatek

Zawsze podziwiam osoby, które dokonują rzeczy wydawałoby się nie do pomyślenia. A taką rzeczą jest dla mnie podróż przez Mongolię, Chiny i Wietnam na rowerze, w dodatku będąc w tej wyprawie samotną kobietą i bez planowania gdzie zatrzymamy się na noc :)

Czasami sama mam ochotę zrobić coś takiego szalonego i zarazem udowodnić sobie na co mnie stać. Ale jak do tej pory nic takiego mi się nie udało, ale kto wie, wszystko jeszcze przede mną ;)

Wracając do książki - napisana jest prostym, ale trafiającym do takiego czytelnika jak ja, językiem. Autorka skupia się na opisach relacji międzyludzkich i reakcjach na nią mieszkańców - nie zawsze zrozumiałych - które po głębszym poznaniu stają się albo sensowne, albo też paradoksalnie całkiem bez sensu. Opisuje również ich codzienne życie, ich troski a także marzenia. 

Podróż ta to piękny opis zwyczajów przeciętnych ludzi zamieszkujących te kraje, podejścia do turystów i innych przygód Eriki, nie zawsze miłych.

Ja przy tej lekturze bawiłam się wyśmienicie i do niej serdecznie zachęcam :) Szkoda, że z powrotem trafi na biblioteczną półkę, bo z chęcią bym do niej za jakiś czas wróciła.

Ale zawsze mogę wypożyczyć jeszcze raz:)

Jak ktoś ciekawy autorki książki można więcej poczytać tutaj

I nawet na tej stronie jest część przeznaczona dla osób polskojęzycznych.

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. O! Wygląda na świetną książkę dla mojego męża! Będę musiała zdobyć :) A z bibliotek od dawna nie korzystam, bo ja muszę mieć książkę na półce, żeby móc zawsze do niej wrócić. Jak któraś jest wyjątkowo nietrafiona, to oddaję do bibliotek :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam, książka jest rewelacyjna! Na mnie zrobiła duże wrażenie. Polowałam na nią kilka lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Aneladgam :) no to już wiem dlaczego czasami nie mam czego czytać ;) Bo ja bardzo lubię korzystać z usług biblioteki.

  @Lirael :) i ja może kiedyś zapoluję jak zasób półek powiększę w moim wymarzonym domu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. witaj Aneta,
  usiłuję od dawna zdobyć książkę Eriki Warmbrunn.... Bezskutecznie. Czy możesz mi coś doradzić?
  Ania Makowiecka-Siudut
  siudut.anna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails