wtorek, 13 kwietnia 2010

Lot w strach Duncan Kyle


Książka trafiła do mnie dzięki dobrej duszy z portalu gratyzchaty.pl , gdzie można bezpłatnie ( za koszty przesyłki) otrzymać bardzo ciekawe rzeczy, które nie są już potrzebne właścicielom, a ktoś chce się ich pozbyć. 

Opowiada ona o byłym pilocie RAF - u, który dalej zarabia na życie latając, ale tym razem podejmuje się kolejnego, z pozoru zwykłego zadania : lot do San Francisco, na miejscu zabranie pasażera i  bezpieczne dowiezienie go do Wielkiej Brytanii, na dodatek pasażer jest persona non grata w Stanach i trzeba go wywieźć po cichu. Od początku wszystko jest nie tak, przed startem otrzymuje dodatkowe zadanie dostarczenia  przesyłki z częściami zapasowymi do Rolls-Royce'a dla ważnego klienta. Po wylądowaniu na miejscu John zostaje porwany razem z przesyłką, która okazuje się nie tym samym czym była przed startem. Od tej pory musi liczyć tylko na siebie i w ostatecznym rozrachunku nie wie komu może jeszcze zaufać a kto tylko czeka na jego potknięcie...

Wartka akcja i szybkie jej zwroty, potencjalny przyjaciel nagle okazuje się być wrogiem i zasada, że pozory mylą jest tu jak najbardziej aktualna... wszystko to wciąga bardzo i książka kończy się bardzo szybko. :)

Książka warta polecenia i pewnie spróbuję znaleźć coś innego tego autora za jakiś czas.

Moja ocena 4,5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails