czwartek, 8 kwietnia 2010

Zrób to, o czym marzysz Jack Canfield, Mark Victor Hansen"Daj coś, żeby coś otrzymać.
(...) Na ulicy jednego z chińskich miast ubogi żebrak Wu przez cały dzień podsuwał ludziom swą miseczkę, prosząc przechodniów o ryż albo inną jałmużnę.
Pewnego dnia zobaczył, że ulicą nadciąga wspaniały orszak. Na jego czele jechał sam cesarz w ozdobnej rykszy (pisownia z książki) i rozdawał poddanym podarunki. Żebraka ogarnęła niezmierna radość.
Oto moja wielka szansa  - pomyślał sobie. - Zaraz dostanę wspaniały dar.
I zatańczył z radości. Gdy cesarz się zbliżył, Wu skwapliwie podsunął swoją miseczkę, ale władca, zamiast coś mu dać, sam poprosił żebraka o dar. Biedny Wu był bardzo rozczarowany  i zbity z tropu. Sięgnął do miseczki i mrucząc coś z niezadowoleniem wręczył cesarzowi dwa najmniejsze ziarnka ryżu, jakie w niej znalazł. Cesarz pojechał dalej.
Przez cały dzień Wu zrzędził i narzekał. Przeklinał cesarza, nie oszczędzał Buddy, opryskliwie traktował wszystkich, którzy do niego się odezwali. Niewielu ludzi się zatrzymało, żeby do niego przemówić albo wrzucić garść ryżu do jego miski.
Gdy wieczorem Wu dotarł do swej nędznej chaty i opróżnił miseczkę, znalazł w niej dwie grudki złota dokładnie wielkości ziaren ryżu, które dał cesarzowi."
Książkę czyta się jednym tchem, urzeka swoimi opowieściami, które przeplatają się z opowiastkami z życia wziętego. Warto do niej po jakimś czasie wrócić, znowu odkrywa się coś nowego na co wcześniej nie zwróciło się uwagi. 
Polecam :)
Moja ocena 5,5/6

4 komentarze:

 1. Och muszę się skusić na przeczytanie tej książki i zapisać tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pozytywna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale co to w sumie jest? Zbiór takich historyjek?

  OdpowiedzUsuń
 4. @Stara Pisarka po części tak, ale też i kilka porad, jak osiągnąć to czego się pragnie :) Mnie się bardzo spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są zawsze mile widziane:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails